Obsługa Przedsiębiorców

Gdy decyzja o podjęciu działalności gospodarczej w formie spółki została już podjęta, warto przemyśleć formę jej działania, odpowiednio sformułować umowę i statut, by przewidzieć sytuacje, które mogą się zdarzyć i sposoby rozwiązania kwestii spornych, zapewniając spółce stabilne funkcjonowanie, a jednocześnie zabezpieczając interesy wspólników.

Obsługa przedsiębiorców

Bycie przedsiębiorcą w Poznaniu nie jest proste. Podjęcie decyzji o założeniu działalności gospodarczej to dopiero początek wyzwań i problemów. Należy drobiazgowo przemyśleć formę prawną, opracować umowę i statut, zaprojektować logo, które nie naruszy dóbr innych osób. I wiele innych.

Podążanie za przepisami prawa, a coraz częściej także ich wyprzedzania, to nieodłączny element prowadzenia działalności gospodarczej w Poznaniu. Właśnie dlatego tak ważna jest profesjonalna obsługa przedsiębiorców przez doświadczonego adwokata.

Obsługa przedsiębiorców – adwokat Poznań

Zapewnienie bezpieczeństwa firmy to nie tylko dbanie o kalendarz zleceń, ale także codzienna troska o zgodność z normami obowiązującymi w ekosystemie, w którym funkcjonuje. Odmienne zadania są do wykonania przy jednoosobowej działalności gospodarczej i przy spółkach prawa handlowego. Różnie będą też wyglądały zobowiązania przy zatrudnianiu 500 pracowników oraz w mikrofirmie. Jedno jest jednak niezmienne – brak wsparcia prawnego może sporo kosztować.

Kancelaria Adwokacka ARTEM Angelika Rucińska świadczy profesjonalną obsługę podmiotów gospodarczych pomagając im w sprawnym funkcjonowaniu. Zakres podejmowanych aktywności może obejmować między innymi:

  • wsparcie na etapie planowania działalności,
  • tworzenie i rejestrację spółek prawa handlowego,
  • sporządzanie i weryfikowanie umów z zakresu prawa handlowego (sprzedaży, dostawy, o dzieło, o pracę, najmu, dzierżawy, leasingu i innych),
  • doradztwo prawne z zakresu prawa pracy
  • udział w negocjacjach handlowych,
  • bieżącą obsługą przedsiębiorców,
  • reprezentowanie przed sądami powszechnymi m. in. w postępowaniu rejestracyjnym w Krajowym Rejestrze Sądowym, a także w sprawach z zakresu sporów pomiędzy przedsiębiorcami oraz innymi urzędami,
  • tworzenie dokumentów wewnętrznych (regulaminy, zarządzenia, uchwały),
  • doradztwo w procesach przekształcenia, fuzji i przejęcia,
  • doradztw w postępowaniach restrukturyzacyjnych.

Jak wygląda obsługa przedsiębiorców przez adwokata w Poznaniu w praktyce?

Obsługa świadczona przez moją kancelarię zawsze jest indywidualizowana. Decydując się na objęcie swojego przedsiębiorstwa ochroną, dobierany jest optymalny zakres usług. Na tym fundamencie proponujemy formę rozliczania, czytelny i konkurencyjny cennik oraz transparentny projekt umowy.

W celu rozpoczęcia współpracy, zapraszam do biura zlokalizowanego przy ulicy Solnej 9/1 w Poznaniu, do kontaktu telefonicznego pod numerem 506 645 500 lub do wysyłki wiadomości elektronicznej na adres kancelaria@rucinska-adwokat.pl.

Artykuły prawne

Artykuły prawne na temat wyłudzenia podatków w tym VATwybór odpowiedniego adwokata czy kancelarii i inne. Publikacje mają na celu przybliżyć Państwu prawne zagadnienia związane z wieloma poruszanymi sprawami, wyjaśnić w sposób najbardziej przystępny problem oraz korzystne rozwiązania sprawy.

Konsument a gwarancja i rękojmia

Konsument a gwarancja i rękojmia

Tak naprawdę każdego dnia dokonujemy zakupów pewnych towarów. Decydując się na zakup, oczekujemy, że towar będzie nie tylko zgodny z jego opisem, ale przede wszystkim wolny od jakichkolwiek wad tak, abyśmy po zapłaceniu za niego danej ceny mogli w pełni korzystać z...

Zadatek a zaliczka

Zadatek a zaliczka

Czym jest zadatek a czym zaliczka? Poznaj różnice między zadatkiem a zaliczką jak i to w jaki sposób dochodzić roszczeń w ich przypadku.

Adwokat