Wybór odpowiedniego adwokata

Artykuły Prawne » Obsługa przedsiębiorców » Wybór odpowiedniego adwokata

Co oznacza „dobry adwokat”?

Z racji wykonywanego zawodu adwokat powinien kierować się najwyższą rzetelnością, profesjonalizmem i bezstronnością. Adwokat powinien posiadać aktualną wiedzę na temat prawa, a jakość świadczonych przez niego usług powinna być na najwyższym poziomie. Dobry adwokat będzie działał wyłącznie dla dobra klienta, nie narażając go na powstanie szkody.

Kodeks etyki zawodowej zabrania adwokatowi zarówno ujawniania jakichkolwiek danych klienta jak i takich, które mogłyby powodować szkodę u klienta oraz pracowania jednocześnie na rzecz osób, których interesy są sprzeczne.

W czym może mi pomóc adwokat?

Większość kancelarii adwokackich zatrudnia prawników, adwokatów, radców prawnych, którzy posiadają bardzo obszerną wiedzę na temat prawa. Jednak zazwyczaj każdy adwokat specjalizuje się w określonych dziedzinach prawa. Dlatego wybierając odpowiedniego adwokata, należy zwrócić uwagę na to, czy Twój problem znajduje się w zakresie jego specjalizacji. Wtedy będziesz miał pewność, że Twoją sprawą zajmie się profesjonalista w swojej dziedzinie.

W zależności od specjalizacji, adwokat pomoże Ci z problemami natury prawnej. Jedni adwokaci specjalizują się w prawie cywilnym i rodzinnym, inni w prawie pracy i gospodarczym, a jeszcze inni w prawie karnym.

Adwokat reprezentuje klientów w sądzie, ale też udziela porad prawnych, sporządza wnioski, pozwy, umowy, umawia się na spotkania i dopilnowuje terminów. Z dobrym adwokatem nie musisz się martwić – poprowadzi Twoją sprawę w taki sposób, abyś uzyskał jak największą korzyść.

Adwokat Angelika Rucińska prowadząca kancelarię adwokacką w mieście Poznań, wykazuje się nie tylko wiedzą z zakresu prawa, ale również profesjonalnym podejściem do każdego Klienta.

Kiedy zgłosić się do adwokata?

Większość osób decyduje się skorzystać z pomocy adwokata dopiero wtedy, kiedy sytuacja jest krytyczna. Warto jednak pomyśleć o tym wcześniej, aby uniknąć przykrych konsekwencji, których odwrócenie nierzadko może okazać się wręcz niemożliwe.

Podejmując ważne decyzje prawne, podpisując jakiekolwiek umowy czy wybierając się do urzędu w trudnej sprawie, dobrze jest skorzystać z pomocy adwokata. Zapobieganie ewentualnym konsekwencjom wymaga niższego nakładu finansowego, niż późniejsze rozwiązywanie powstałych problemów a przy okazji unikniemy niepotrzebnego stresu.

Pomoc prawna - Adwokat Angelika Rucińska - Kancelaria Adwokacka Poznań

Kancelaria Adwokacka Poznań

Skorzystaj z pomocy doświadczonego Adwokata w Poznaniu. Przybliż nam swój problem, a my wskażemy Ci najszybsze i skuteczne rozwiązania sprawy!

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Najnowsze artykuły prawne

Komentarze

  1. Szanowna Pani Mecenas, Zainspirował mnie Pani artykuł "Rozwód a choroba psychiczna.". Na wstępie zaznaczę, że sprawa o którą będę pytać,…

  2. Wziąłem telefon na abonament za który nie płaciłem mam zarzut wyłudzenia na jaką karę mogę liczyć.

Adwokat