Adwokat czy kancelaria adwokacka?

Artykuły Prawne » Obsługa przedsiębiorców » Adwokat czy kancelaria adwokacka?

Kancelaria adwokacka czy firma odszkodowawcza?

Wielokrotnie klienci, którzy do nas trafiają pytają się, jaka jest różnica pomiędzy kancelarią adwokacką, a kancelarią odszkodowawczą, czy firmą odszkodowawczą. Wiele osób nie dostrzega żadnej różnicy pomiędzy wskazanymi powyżej profesjami. W sytuacji jednak, gdy muszą skorzystać z pomocy profesjonalisty, gdyż nie znają szczegółowych przepisów i zawiłych procedur, koniecznym jest dokonanie właściwego wyboru.

Kancelaria Adwokacka w Poznaniu reprezentowana przez Adwokat Angelika Rucińska prowadzi postępowania w przedmiocie uzyskania odszkodowań. Zwracając się do kancelarii adwokackiej, która jest doświadczona w prowadzeniu spraw odszkodowawczych klienci mają gwarancję, że ich sprawa trafi w ręce adwokatów wyspecjalizowanych właśnie w tej dziedzinie. Kancelaria adwokacka dokona wnikliwej analizy problemu, doradzi najbardziej optymalne rozwiązanie, a sprawą zajmie się profesjonalista, który od samego początku otoczy klienta opieką prawną i będzie przekazywał rzetelną informację na każdym etapie sprawy.

Czym jest zawód adwokata?

Każdy adwokat musi ukończyć wyższe studia prawnicze, a następnie odbyć dedykowaną aplikację adwokacką, w ramach, której zyska cenną praktykę. Następnie musi zdać stosowny egzamin adwokacki. Adwokat w ramach prowadzonej działalności zajmuje się świadczeniem pomocy prawnej, w szczególności udziela porad prawnych, konsultacji prawnych, sporządza pisma procesowe, akty prawne, a przede wszystkim występuje przed sądami i organami administracji państwowej w charakterze obrońcy lub pełnomocnika.

Co wyróżnia adwokata?

Jednym z zasadniczych obowiązków adwokata jest zachowanie tajemnicy zawodowej. Każda osoba korzystająca z usług i pomocy prawnej adwokata zapewnioną ma gwarancję poufności, która jest nieodzowna w niesieniu rzetelnej pomocy prawnej. Każdy adwokat posiada obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, obejmujące czynności wykonywane podczas udzielania pomocy prawnej.

Ubezpieczenie adwokata rozciąga się na skutki udzielenia niewłaściwej porady prawnej, popełnienia przez niego błędu, co klientom kancelarii adwokackiej daje dodatkową ochronę ich interesów majątkowych. Zawód adwokata uregulowany jest przez ustawę z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze, jak również każdy adwokat zobowiązany jest postępować zgodnie z Kodeksem Etyki Adwokata, co daje dodatkową gwarancję rzetelności świadczonych usług prawnych.

Kancelaria prawna to najlepszy wybór w przypadku ubiegania się o odszkodowanie. Odpowiednie kwalifikacje prawników i wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw umożliwiają nie tylko zaoferowanie szerokiego zakresu pomocy, ale także pozwalają na dochodzenie praw poszkodowanego przed sądem. Pracownicy pomagają swoim klientom na każdym etapie procesu uzyskiwania należnego odszkodowania – od przygotowania pozwu, aż po reprezentację w trakcie rozpraw.

Pomoc prawna firmy odszkodowawczej

Korzystając z pomocy firmy odszkodowawczej klient nie zawsze ma kontakt z jednym prawnikiem, który od początku do końca prowadzi jego sprawę. Firmy odszkodowawcze zatrudniają bowiem szereg pracowników i może się zdarzyć, że na każdym etapie sprawy klient będzie miał kontakt z inną osobą, co może spowodować problem z uzyskaniem bieżących informacji. Ilość firm odszkodowawczych na rynku sprawia, że oferta świadczonych przez te podmioty usług jest szeroka, a firmy te oferują uzyskiwanie różnych form odszkodowań. Samo założenie firmy odszkodowawczej od jej właściciela nie wymaga ukończenia studiów prawniczych, a zatem klient nie zawsze ma pewność czy podmiot jakiemu powierza swoją sprawę ma odpowiednią wiedzę i umiejętności. Dlatego też wybór, jakiemu podmiotowi powierzyć sprawę nie zawsze wydaje się prosty.

Główne różnice pomiędzy kancelarią adwokacką, a firmą odszkodowawczą

Najważniejszą różnicą pomiędzy kancelarią adwokacką, a firmą odszkodowawczą jest wykształcenie pracowników, a także możliwość występowania przez adwokatów przed sądem, czego nie posiada firma odszkodowawcza. Często podczas reprezentacji klienta w procesie sądowym firma odszkodowawcza korzysta z pomocy zewnętrznej kancelarii adwokackiej, a klient ponosi z tego tytułu dodatkowe koszty udzielonego pełnomocnictwa.

Firma odszkodowawcza nie może bowiem występować przed sądem, gdyż nie posiada odpowiednich uprawnień. Zatem zdecydowanie lepiej od razu zlecić sprawę kancelarii adwokackiej, gdyż kompetencje adwokatów potwierdzone są uzyskanym tytułem zawodowym.

Znaczącą różnicą pomiędzy kancelarią adwokacką, a firmą odszkodowawczą jest cena świadczonych usług. Finalnie uzyskanie odszkodowania z firmą odszkodowawczą może być droższe, niż początkowe obietnice, czy ustalenia. Owszem, opłata po zakończonej sprawie w wysokości określonego procentu, jaką oferują firmy odszkodowawcze, może wydawać się atrakcyjna, jednakże należy pamiętać, w ostatecznym rozrachunku wszelkie koszty mogą wynosić około 1/3 uzyskanej kwoty odszkodowania. Z kancelarią adwokacką koszty te są często niższe, a często rozkładane na kilka części w toku trwającej sprawy.

Uzyskaj odszkodowanie z naszą Kancelarią Adwokacką

Możliwość dochodzenia praw poszkodowanego przed sądem to jeden z większych atutów, jakim należy się kierować przy wyborze kancelarii adwokackiej, czy firmy odszkodowawczej. Doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw i zdobyte kwalifikacje, dające możliwość wykonywania zawodu adwokata, umożliwiają zaoferowanie klientom szerokiego zakresu pomocy prawnej i reprezentację na każdym etapie postępowaniaod zgłoszenia szkody, przygotowania pozwu, aż po reprezentację przed sądem. Adwokat prowadzący sprawę ma wiedzę o jej zaawansowaniu i w każdym momencie udzieli klientowi informacji o statusie powierzonej sprawy.

W przypadku ubiegania się o odszkodowanie, wybór kancelarii adwokackiej jest zatem właściwy. Zapewnienie profesjonalnego wsparcia na każdym etapie sprawy, w tym podczas sądowej batalii pomoże uzyskać należną kwotę odszkodowania.

Zapraszamy do kontaktu z Kancelarią Adwokacka Angelika Rucińska z Poznania.

Pomoc prawna - Adwokat Angelika Rucińska - Kancelaria Adwokacka Poznań

Kancelaria Adwokacka Poznań

Skorzystaj z pomocy doświadczonego Adwokata w Poznaniu. Przybliż nam swój problem, a my wskażemy Ci najszybsze i skuteczne rozwiązania sprawy!

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Najnowsze artykuły prawne

Komentarze

  1. Witam Jeśli ktoś wymuszał na mnie kupno telefonu za ponad 2 tys zł , żółwia za 1 tys zł plus…

  2. Szanowna Pani Mecenas, Zainspirował mnie Pani artykuł "Rozwód a choroba psychiczna.". Na wstępie zaznaczę, że sprawa o którą będę pytać,…

Adwokat