Artykuły Prawne

Prawo karne i wykroczeń

Masz problem prawny?

Wyszukaj artykuł i pomyśl nad jego rozwiązaniem…

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Co grozi za obrażanie w Internecie? (Facebook, Instagram, TikTok)

Osoby obrażające innych w Internecie, nie pozostają bezkarne. O tym co grozi za obrażanie w Internecie wyjaśnia Adwokat z Poznania Angelika Rucińska

Handel podróbkami – co za to grozi?

Co grozi za handel podróbkami oraz ich noszenie – wyjaśnia adwokat z Poznania Angelika Rucińska.

Czy za posiadanie marihuany grozi odpowiedzialność karna?

Jakie konsekwencje prawne możesz ponieść za posiadanie marihuany? Czym jest marihuana i co grozi za jej posiadanie? Kiedy zachodzi wypadek mniejszej wagi?

Znieważenie funkcjonariusza publicznego

Kto jest funkcjonariuszem publicznym, na czym polega znieważenie oraz jaka kara grozi za znieważenie funkcjonariusza publicznego?

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu a warunkowe umorzenie postępowania

Czym się różni jazda po użyciu alkoholu od jazdy w stanie nietrzeźwości? Warunkowe umorzenie postępowania – przesłanki. Czy w przypadku prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości można domagać się warunkowego umorzenia postępowania? Wyjaśnia adwokat Angelika Rucińska.

Zatrzymanie prawa jazdy za niepłacenie alimentów

Kiedy można zatrzymać prawo jazdy? Na jaki okres i jakie są warunki umożliwiające ubieganie się o zwrot prawa jazdy za niepłacenie alimentów?

Rola i status dziecka w postępowaniu karnym

Jaki jest status dziecka w postępowaniu karnym, kiedy małoletni może być przesłuchiwany i jak takie przesłuchanie się odbywa oraz kiedy małoletni może ponosić odpowiedzialność karną, a w związku z tym być przesłuchiwany w postępowaniu karnym?

Obsesyjna miłość – Stalking

Czym jest stalking? Czy stalking jest przestępstwem i co grozi za jego popełnienie? Co robić gdy staliśmy się ofiarą stalkingu?

Obraźliwe wpisy w Internecie – Instagram, Facebook, TikTok

Dlatego o tym czy obraźliwe wpisy w Internecie stanowią przestępstwo, jaka odpowiedzialność grozi za takie wpisy oraz jak się bronić w sytuacji, gdy jesteśmy ofiarą obelżywych treści zamieszczanych w Internecie, dowiesz się z niniejszego artykułu.

Podsłuch w małżeństwie – czy to przestępstwo?

Podsłuchiwanie i śledzenie małżonka przez GPS – czy to przestępstwa? Jedną z najczęstszych przyczyn rozwodów wśród małżeństw jest zdrada. Niejednokrotnie, aby udowodnić, że małżonek się jej dopuszcza, ludzie na własną rękę podejmują się przeróżnych działań, byleby...

Artykuły