Posiadanie narkotyków – co za to grozi?

Artykuły Prawne » Prawo karne i wykroczeń » Posiadanie narkotyków – co za to grozi?

Co grozi za posiadanie narkotyków?

Zgodnie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków, środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W sytuacji, gdy ilość narkotyków lub wyżej wymienionych substancji jest znaczna – kara pozbawienia wolności wynosi od roku do 10 lat, jednakże w przypadkach mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności do roku.

O tej złagodzonej formie odpowiedzialności też należy pamiętać. Jednak nie są to jedyne prawnie dopuszczalne środki obrony.

W przypadku wykonywania zawodu wymagającego zachowania statusu osoby niekaranej skazanie za w/w przestępstwo (posiadanie narkotyków, środków odurzających lub substancji psychotropowych) wiąże się nie tylko z możliwym nałożeniem kary, ale także z odnotowaniem faktu skazania w Krajowym Rejestrze Karnym, co w przypadku zawodów zaufania publicznego lub też innych profesji (adwokat, prawnik, policjant), w których niezbędne jest posiadanie statusu osoby niekaranej, najczęściej spowoduje rozwiązanie stosunku pracy, mianowania lub służby.

W przypadku zatrzymania z powodu posiadania narkotyków, środków odurzających lub substancji psychotropowych organy ścigania bardzo często proponują tzw. skazanie bez rozprawy z jednoczesnym przyznaniem się do winy. Jest to rozwiązanie szybkie i wygodne, jednak tylko po stronie organów ścigania, a nie dla zatrzymanego.

Kancelaria Adwokacka Poznań rezprezentowana przez Adwokat Angelika Rucińska posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa karnego (za posiadanie narkotyków, środków odurzających lub substancji psychotropowych) . Jeśli dotknął Cię problem zarzutu posiadania narkotyków, skontaktuj się z namidoświadczeni adwokaci z Kancelarii Adwokackiej otoczą Cię najwyższej jakości opieką prawną.

Pomoc prawna - Adwokat Angelika Rucińska - Kancelaria Adwokacka Poznań

Kancelaria Adwokacka Poznań

Skorzystaj z pomocy doświadczonego Adwokata w Poznaniu. Przybliż nam swój problem, a my wskażemy Ci najszybsze i skuteczne rozwiązania sprawy!

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Najnowsze artykuły prawne

Komentarze

  1. Wziąłem telefon na abonament za który nie płaciłem mam zarzut wyłudzenia na jaką karę mogę liczyć.

Adwokat