Posiadanie narkotyków – co za to grozi?

Artykuły Prawne » Prawo karne i wykroczeń » Posiadanie narkotyków – co za to grozi?

Co grozi za posiadanie narkotyków?

Zgodnie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków, środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W sytuacji, gdy ilość narkotyków lub wyżej wymienionych substancji jest znaczna – kara pozbawienia wolności wynosi od roku do 10 lat, jednakże w przypadkach mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności do roku.

O tej złagodzonej formie odpowiedzialności też należy pamiętać. Jednak nie są to jedyne prawnie dopuszczalne środki obrony.

W przypadku wykonywania zawodu wymagającego zachowania statusu osoby niekaranej skazanie za w/w przestępstwo (posiadanie narkotyków, środków odurzających lub substancji psychotropowych) wiąże się nie tylko z możliwym nałożeniem kary, ale także z odnotowaniem faktu skazania w Krajowym Rejestrze Karnym, co w przypadku zawodów zaufania publicznego lub też innych profesji (adwokat, prawnik, policjant), w których niezbędne jest posiadanie statusu osoby niekaranej, najczęściej spowoduje rozwiązanie stosunku pracy, mianowania lub służby.

W przypadku zatrzymania z powodu posiadania narkotyków, środków odurzających lub substancji psychotropowych organy ścigania bardzo często proponują tzw. skazanie bez rozprawy z jednoczesnym przyznaniem się do winy. Jest to rozwiązanie szybkie i wygodne, jednak tylko po stronie organów ścigania, a nie dla zatrzymanego.

Kancelaria Adwokacka Poznań rezprezentowana przez Adwokat Angelika Rucińska posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa karnego (za posiadanie narkotyków, środków odurzających lub substancji psychotropowych) . Jeśli dotknął Cię problem zarzutu posiadania narkotyków, skontaktuj się z namidoświadczeni adwokaci z Kancelarii Adwokackiej otoczą Cię najwyższej jakości opieką prawną.

Pomoc prawna - Adwokat Angelika Rucińska - Kancelaria Adwokacka Poznań

Kancelaria Adwokacka Poznań

Skorzystaj z pomocy doświadczonego Adwokata w Poznaniu. Przybliż nam swój problem, a my wskażemy Ci najszybsze i skuteczne rozwiązania sprawy!

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Najnowsze artykuły prawne

Komentarze

  1. Potwierdzam takie odczucia . Przykład : w okresie 10 lat funkcjonował PKF SKARBIEC GDAŃSK ... wyłudził 70 mil zł od…

  2. Witam Żona rząda podziału majątku jesteśmy 29 lat po ślubie. Czy jest to możliwe załatwić notarialnie czy trzeba zrobić to…

  3. Dzień dobry.Mam pytanie czy usunięte konto na WP , i wiadomośći są gdzie w internecie zapisane,czy ktoś może je odzyskać,np.służby.

  4. witam, córka w przedszkolu opowiedziala że tata uderzył syna ,dlatego ma siniaki na plecach..co jest absurdalne.. przedszkole wezwali policję ,ktora…

Adwokat