Zadzwoń do nas

KANCELARIA ADWOKACKA

ARTYKUŁY PRAWNE

Posiadanie narkotyków - prowadzenie sprawy przez kancelarie adwokacką w Poznaniu

Zgodnie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków, środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W sytuacji, gdy ilość ww. substancji jest znaczna – kara pozbawienia wolności wynosi od roku do 10 lat, jednakże w przypadkach mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności do roku. O tej złagodzonej formie odpowiedzialności też należy pamiętać. Jednak nie są to jedyne prawnie dopuszczalne środki obrony.

W przypadku wykonywania zawodu wymagającego zachowania statusu osoby niekaranej skazanie za w/w przestępstwo (posiadanie narkotyków, środków odurzających lub substancji psychotropowych) wiąże się nie tylko z możliwym nałożeniem kary, ale także z odnotowaniem faktu skazania w Krajowym Rejestrze Karnym, co w przypadku zawodów zaufania publicznego lub też innych profesji (adwokat, prawnik, policjant), w których niezbędne jest posiadanie statusu osoby niekaranej, najczęściej spowoduje rozwiązanie stosunku pracy, mianowania lub służby.

W przypadku zatrzymania z powodu posiadania narkotyków, środków odurzających lub substancji psychotropowych organy ścigania bardzo często proponują tzw. skazanie bez rozprawy z jednoczesnym przyznaniem się do winy. Jest to rozwiązanie szybkie i wygodne, jednak tylko po stronie organów ścigania, a nie dla zatrzymanego.

Kancelaria Adwokacka Angelika Rucińska  (Poznań) posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa karnego (za posiadanie narkotyków, środków odurzających lub substancji psychotropowych) . Jeśli dotknął Cię problem zarzutu posiadania narkotyków, skontaktuj się z namidoświadczeni adwokaci (Poznań) otoczą Cię najwyższej jakości opieką prawną.

Zakres usług

Rozwody i sprawy rodzinne

Rozwody jak i sprawy rodzinne to niezwykle delikatny, często krępujący, a zarazem bardzo istotny obszar, bo wpływający bezpośrednio na życie naszych Klientów oraz członków ich rodzin.

  więcej informacji

Odszkodowania i błędy medyczne

Niespodziewane zdarzenia takie jak wypadki, czy błędy wykwalifikowanego personelu medycznego niosą za sobą szereg traumatycznych przeżyć i negatywnych skutków, zarówno w sferze psychicznej jak i majątkowej.

  więcej informacji

Nieruchomości

Problemy ze stanem prawnym nieruchomości nie są nam obce. Każdą z powierzonych nam spraw traktujemy indywidualnie, rozpoczynając od wnikliwej analizy dokumentów i uzyskania szczegółowych informacji od Klienta, które mogą okazać się niezwykle pomocne dla ustalenia stanu prawnego.

  więcej informacji

Prawo spadkowe

Decyzji o tym co stanie się z naszym majątkiem, gdy nas już zabraknie lepiej nie pozostawiać zapisom ustawowym lub porozumieniu krewnych.

  więcej informacji

Prawo karne i wykroczeń

Dbając o klienta zapewniamy mu reprezentację na każdym stadium postępowania karnego, czuwając nad prawidłowym przebiegiem wszelkich czynności począwszy od zatrzymania lub wezwania przez organy ścigania.

  więcej informacji

Frankowicze i prawo bankowe

W trosce o interesy naszych Klientów opracowujemy rozwiązania bieżących problemów prawnych wynikających z zawartych umów dotyczących instrumentów finansowych, w tym transakcji operacji walutowych.

  więcej informacji

Obsługa przedsiębiorców

Gdy decyzja o podjęciu działalności gospodarczej w formie spółki została już podjęta, warto przemyśleć formę jej działania, odpowiednio sformułować umowę i statut, by przewidzieć sytuacje, które mogą się zdarzyć i sposoby rozwiązania kwestii spornych, zapewniając spółce stabilne funkcjonowanie, a jednocześnie zabezpieczając interesy wspólników.

  więcej informacji

Windykacja i egzekucja

W dzisiejszych czasach dokonanie sprzedaży, podpisanie umowy najmu czy pożyczki to dopiero połowa sukcesu.

  więcej informacji

ADWOKACI POZNAŃ WĄGROWIEC OBORNIKI

Bądźmy w kontakcie

Kancelaria Adwokacka ARTEM Angelika Rucińska

ul. Ogrodowa 20/3

61-820 Poznań

NIP: 779-23-77-935

mBank 45 1140 2004 0000 3302 7793 7192


kancelaria@rucinska-adwokat.pl

tel: +48 61 307 22 00

tel: +48 506 645 500

Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.: 09:00 - 17:00


Zobacz jak do nas dojechać?

Formularz