Zadzwoń do nas

KANCELARIA ADWOKACKA

ARTYKUŁY PRAWNE

Dla większości osób zagadnienia prawne są niezrozumiałe, zaś wizja występowania samodzielnie przed sądem nierzadko jest bardzo stresująca. Do adwokata udajemy się, gdy pojawia się problem natury prawnej. Wówczas potrzebujemy pomocy prawnej profesjonalisty, ufając, że nasz problem prawny zostanie odpowiednio rozwiązany.

Wybór odpowiedniego adwokata

Przy wyborze dobrego adwokata, należy kierować się kilkoma podstawowymi kryteriami. Jeżeli znajdzie się kogoś, kto je spełnia, można być pewnym, że interesy takiej osoby będą należycie reprezentowane przed sądami lub innymi instytucjami.

Adwokat - czym się zajmuje i jakie ma obowiązki?

Odpowiedzialność i skrupulatność to podstawowe cechy, którymi musi charakteryzować się dobry adwokat, by z jak najwyższą starannością pomóc w rozwiązaniu problemu prawnego. Jednym z najważniejszych testów profesjonalizmu adwokata jest jego odpowiedź na pytanie o słabe strony naszej sprawy.

Dobry adwokat powinien zawsze wczuć się w rolę pełnomocnika strony przeciwnej wynajdując wszelkie niedostatki naszej argumentacji i ewentualne luki materiału dowodowego. Nie ma bowiem spraw przegranych, są tylko źle prowadzone.

Odwiedź nas:

Kancelaria Adwokacka Angelika Rucińska Anna Makowska s.c.

Kancelaria Adwokacka: Poznań, ul. Ogrodowa 20/3
Kancelaria Adwokacka: Wągrowiec, ul. Kościuszki 8/3
Kancelaria Adwokacka: Oborniki, ul. Mickiewicza 1/14

Zapytaj on-line lub telefonicznie:

+48 61 307 22 00 | sekretaria@rm-kancelaria.com

Świadczymy usługi prawne na terenie całego kraju.

Co oznacza „dobry adwokat”?

Z racji wykonywanego zawodu adwokat powinien kierować się najwyższą rzetelnością, profesjonalizmem i bezstronnością. Adwokat powinien posiadać aktualną wiedzę na temat prawa a jakość świadczonych przez niego usług powinna być na najwyższym poziomie. Dobry adwokat będzie działał wyłącznie dla dobra klienta, nie narażając go na powstanie szkody.

Kodeks etyki zawodowej zabrania adwokatowi zarówno ujawniania jakichkolwiek danych klienta jak i takich, które mogłyby powodować szkodę u klienta oraz pracowania jednocześnie na rzecz osób, których interesy są sprzeczne.

W czym pomoże Ci adwokat?

Większość kancelarii adwokackich zatrudnia prawników, którzy posiadają bardzo obszerną wiedzę na temat prawa. Jednak zazwyczaj każdy adwokat specjalizuje się w określonych dziedzinach prawa. Dlatego wybierając odpowiedniego adwokata, należy zwrócić uwagę na to, czy Twój problem znajduje się w zakresie jego specjalizacji. Wtedy będziesz miał pewność, że Twoją sprawą zajmie się profesjonalista w swojej dziedzinie.

W zależności od specjalizacji, adwokat pomoże Ci z problemami natury prawnej. Jedni adwokaci specjalizują się w prawie cywilnym i rodzinnym, inni w prawie pracy i gospodarczym, a jeszcze inni w prawie karnym.

Adwokat reprezentuje klientów w sądzie, ale też udziela porad prawnych, sporządza wnioski, pozwy, umowy, umawia się na spotkania i dopilnowuje terminów. Z dobrym adwokatem nie musisz się martwić – poprowadzi Twoją sprawę w taki sposób, abyś uzyskał jak największą korzyść. Adwokat Angelika Rucińska prowadząca kancelarię adwokacką w mieście Poznań, wykazuje się nie tylko wiedzą z zakresu prawa, ale również profesjonalnym podejściem do każdego Klienta.

Kiedy zgłosić się do adwokata?

Większość osób decyduje się skorzystać z pomocy adwokata dopiero wtedy, kiedy sytuacja jest krytyczna. Warto jednak pomyśleć o tym wcześniej, aby uniknąć przykrych konsekwencji, których odwrócenie nierzadko może okazać się wręcz niemożliwe.

Podejmując ważne decyzje prawne, podpisując jakiekolwiek umowy czy wybierając się do urzędu w trudnej sprawie, dobrze jest skorzystać z pomocy adwokata. Zapobieganie ewentualnym konsekwencjom wymaga niższego nakładu finansowego, niż późniejsze rozwiązywanie powstałych problemów a przy okazji unikniemy niepotrzebnego stresu.

Zakres usług

Rozwody i sprawy rodzinne

Rozwody jak i sprawy rodzinne to niezwykle delikatny, często krępujący, a zarazem bardzo istotny obszar, bo wpływający bezpośrednio na życie naszych Klientów oraz członków ich rodzin.

  więcej informacji

Odszkodowania i błędy medyczne

Niespodziewane zdarzenia takie jak wypadki, czy błędy wykwalifikowanego personelu medycznego niosą za sobą szereg traumatycznych przeżyć i negatywnych skutków, zarówno w sferze psychicznej jak i majątkowej.

  więcej informacji

Nieruchomości

Problemy ze stanem prawnym nieruchomości nie są nam obce. Każdą z powierzonych nam spraw traktujemy indywidualnie, rozpoczynając od wnikliwej analizy dokumentów i uzyskania szczegółowych informacji od Klienta, które mogą okazać się niezwykle pomocne dla ustalenia stanu prawnego.

  więcej informacji

Prawo spadkowe

Decyzji o tym co stanie się z naszym majątkiem, gdy nas już zabraknie lepiej nie pozostawiać zapisom ustawowym lub porozumieniu krewnych.

  więcej informacji

Prawo karne i wykroczeń

Dbając o klienta zapewniamy mu reprezentację na każdym stadium postępowania karnego, czuwając nad prawidłowym przebiegiem wszelkich czynności począwszy od zatrzymania lub wezwania przez organy ścigania.

  więcej informacji

Frankowicze i prawo bankowe

W trosce o interesy naszych Klientów opracowujemy rozwiązania bieżących problemów prawnych wynikających z zawartych umów dotyczących instrumentów finansowych, w tym transakcji operacji walutowych.

  więcej informacji

Obsługa przedsiębiorców

Gdy decyzja o podjęciu działalności gospodarczej w formie spółki została już podjęta, warto przemyśleć formę jej działania, odpowiednio sformułować umowę i statut, by przewidzieć sytuacje, które mogą się zdarzyć i sposoby rozwiązania kwestii spornych, zapewniając spółce stabilne funkcjonowanie, a jednocześnie zabezpieczając interesy wspólników.

  więcej informacji

Windykacja i egzekucja

W dzisiejszych czasach dokonanie sprzedaży, podpisanie umowy najmu czy pożyczki to dopiero połowa sukcesu.

  więcej informacji

ADWOKACI POZNAŃ WĄGROWIEC OBORNIKI

Bądźmy w kontakcie

Kancelaria Adwokacka ARTEM Angelika Rucińska

ul. Ogrodowa 20/3

61-820 Poznań

NIP: 779-23-77-935

mBank 45 1140 2004 0000 3302 7793 7192


kancelaria@rucinska-adwokat.pl

tel: +48 61 307 22 00

tel: +48 506 645 500

Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.: 09:00 - 17:00


Zobacz jak do nas dojechać?

Formularz